תכנון פנים המטבח

המטבח הוא הרהיט המרכזי בבית, שלא צריך רק להראות טוב אלא גם להיות פרקטי לשימוש היומיומי. על כן, חשוב לדעת מראש מה צריך לקחת בחשבון.

לפניכם מדריך מפורט לתכנון המטבח. קצת הרבה לקרוא אבל שווה מאוד.מדריך זה יעזור לכם לגבש החלטה בכל הנוגע למטבח החדש שלכם. מדריך זה יעזור לכם למצוא מגוון רחב של פתרונות לארגון המטבח, טיפים לתכנון נכון, פתרונות טכנולוגיים וחומרים חדשניים לעיצוב המטבח.

קבלת החלטה

ראשית עליכם להחליט על איזה סגנון מטבחים אתם רוצים. למעשה עומדות לפניכם שתי אופציות מרכזיות: המטבח המודרני והמטבח הכפרי.

מטבח מודרני

המטבח המודרני מאופיין בעיצוב המודרני הכולל שילוב זכוכית, דלתות חלקות, מתכות שונות (כמו אלומיניום) קווים נקיים, ללא ידיות ועוד. כל אלו יוצרים תחושה מודרנית ומתקדמת. זאת ועוד, שבמטבח המודרני רמת הגימור גבוהה מאוד – מה שמעניק למטבח מראה מדויק יפה ונקי.

מטבח מודרני
המטבח המודרני מאופיין בעיצוב המודרני הכולל שילוב זכוכית, דלתות חלקות, מתכות שונות (כמו אלומיניום) קווים נקיים, ללא ידיות ועוד. כל אלו יוצרים תחושה מודרנית ומתקדמת. זאת ועוד, שבמטבח המודרני רמת הגימור גבוהה מאוד – מה שמעניק למטבח מראה מדויק יפה ונקי.

מטבח כפרי

המאופיין בדלתות חריטה, עיצובים בסגנון מיושן ומרשים עם ידיות מעוצבות. המטבח הכפרי נותן לכם לחוש את החומרים הטבעיים בידיים ולהנות מההרגשה הטבעית והשלווה. באפשרותכם לבחור סוגי חריטות, החל מהעדינות ביותר ועד לעמוקות. למעשה, במטבח הכפרי מדובר בחומרים שנועדו לייצור תחושת חמימות וביתיות.

מטבח כפרי
המאופיין בדלתות חריטה, עיצובים בסגנון מיושן ומרשים עם ידיות מעוצבות. המטבח הכפרי נותן לכם לחוש את החומרים הטבעיים בידיים ולהנות מההרגשה הטבעית והשלווה. באפשרותכם לבחור סוגי חריטות, החל מהעדינות ביותר ועד לעמוקות. למעשה, במטבח הכפרי מדובר בחומרים שנועדו לייצור תחושת חמימות וביתיות.

שימו לב שקיים גם מטבח מסוג יוקרתי. ההבדל בין מטבח יוקרתי למטבח מודרני הוא בעיקר בטכנולוגיה המתקדמת שמשולבת בו. במטבחי יוקרה משולבים אלמנטים חכמים כגון, מנגנוני פתיחה חשמלית, תאורת לד מעומעמת המאפשרת לכם ניהול נוח במצבי אור שונים בצורה נוחה וכן לעבוד בצורה נעימה ויעילה בהרבה. בנוסף, ישנם מגוון פתרונות אחסון נסתרים, מערכת שאיבה ועוד. למעשה, מטבח יוקרה משרת את הצרכים שלכם באופן חכם, מושלם ובעיקר נוח. מטבח שכזה יעלה לכם גם קצת יותר.

עולה השאלה אם צריך לקבוע את סגנון המטבח בהתאם לסגנון הבית? אז כמובן שרצוי, אך אין חוקים בעולם עיצוב המטבחים. בנוסף, המומחים שלנו ייסעו לכם בכל הנוגע לבחירת חומרים וכדומה.

הצורה הכי טובה לבחון את הטעם שלכם היא לראות תמונות הממחישות את המטבח.

אפיון צורת המטבח

המטבח יכול לבוא במספר צורות. עליכם כמובן להתחשב בנתונים של הבית שלכם ועל סמך זה לקבוע מהי הצורה המתאימה ביותר בשבילכם. שימו לב שאת הבחירה הזו המומחים שלנו מייעצים ומדריכים אתכם בצורה הטובה ביותר.

בנוסף, אנו מתחשבים בצורת חלל המטבח בביתכם ובכך יחד איתכם המומחים שלנו ינסו לתכנן את הצורה הטובה ביותר עבורכם. נציג לפניכם איורים שונים הממחישים את צורות המטבח המקובלות, אך קחו בחשבון שצורת המטבח שלכם ישתנה כמובן לפי תנאי חלל המטבח אצלכם בבית.

חלוקת המטבח לאזורים

עלינו לחלק את המטבח ל- 5 אזורים.

הראשון:  מיקום המזון הכולל בתוכו מקרר (למוצרים הדורשים קירור) ומזווה (מוצרים יבשים לדוגמה: קטניות, שימורים, צנצנות וכו')

השני:  מיקום הכלים הכולל בתוכו כוסות שתייה קרה/קפה/יין וכו', צלחות, קעריות ועוד.

השלישי : הניקיון הכולל כיור, מדיח, פח אשפה, מוצרי ניקיון.

הרביעי:  ההכנה הכולל סכו"ם, מצקות, שמנים, רטבים וכו'.

החמישי:  הבישול והאפייה הכולל תנור, כיריים, קולט אדים, כלי בישול – סירים, מחבתות ועוד, מוצרי אפייה כגון: תבניות, נייר כסף, נייר אפייה ועוד.

למעשה, אחרי שחילקנו את המטבח לאזורים שונים, כעת צריך למקם את האזורים השונים בצורה הנוחה ביותר. למשל האזור השלישי – אזור הניקיון, הכולל את הכיור והמדיח כלים צריך להיות סמוך לארון חומרי הניקוי כך שהכל יהיה במרחק נגיעה. על מנת לדעת למקם את האזורים בצורה טובה ונוחה צריך להתחשב בצורת המטבח שלכם ולכן את מיקום האזורים השונים במטבח תשאירו למומחים שלנו לעזור לכם.

תנועה נוחה

על מנת להנות מהמטבח בצורה המקסימאלית ביותר אנו צריכים לעשות אותו לנוח ביותר. המטרה היא שתהיה נגישות הכי קלה והכי נוחה. ללא צורך בכיסא על מנת להגיע לארון גבוה או להתכופף בכדי לחפש חפצים בתוך הארון. הפתרון המושלם למקרה כזה הוא המגירה. המגירה מאפשרת גישה נוחה ומלאה לכל שטח האחסון ולכן קיימת חשיבות גבוהה להציב מגירות במקרי הצורך במקום דלתות עם מידוף (דלתות עם מדפים קבועים –  ללא מגירה) מה שיעשה לכם חיים קלים בהרבה.

מכאן יוצא שאת המגירות/ הארונות התדירות יותר בשימושם נמקם בגובה 50-180 ס"מ בערך מהרצפה מה שימנע מאתנו להתכופף או לעלות על כיסא כמה שיותר.

לעומת זאת, את הארונות/ המגירות שהנגישות אליהם פחות תדירה אנו נרצה למקם בגובה עד 50 ס"מ מהרצפה או מגובה 180 ס"מ עד סוף הארון כלפי התקרה.

שטח אחסון מירבי

הדבר הכי חשוב הוא אחסון חכם ופרקטי. על מנת לנצל את שטח המטבח ובכך לקבל אחסון מקסימלי יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

 

יותר מגירות = יותר נגישות
ככל שבמטבח יהיה יותר מגירות כך המטבח ישרת אתכם ולא ההפך. המיגרה מאפשרת גישה קלה, מלאה ונוחה לכל שטח האחסון ובכך תוכלו להגיע לכל דבר שתרצו כמעט ללא מאמץ.

כדאי להימנע ביחידת מגירות קטנה אשר תגביל אתכם בשטח אחסון החפצים ומנגד גם לא להגדיל יתרה על המידה בכדי שלא ייווצר אי סדר במגירה.

בנוסף, במטבח בו החלל מאפשר מזווה מומלץ מאוד לעשות מזווה. מזווה משלב שני דברים מעולים – יש בו גם מגירות המאפשרות גישה מלאה ונוחה למוצרי האחסון וגם הוא מאפשר לאחסן דברים שונים בגודלם ובצורתם. למשל, אם תרצו לאחסן קופסה גבוהה של דגני בוקר יהיה קשה למקם את זה בארון רגיל/ מגירה רגילה, המזווה בנוי בצורה המתאימה לגבהים שונים וכך דגני הבוקר יכנסו בצורה מושלמת.

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון בשטחי האחסון הוא פתרונות הפינה במטבח. כידוע נוצרת בעיה כאשר אנו רוצים לאחסן מוצרים בפינת המטבח הרי בפינה כמובן לא ניתן למקם מגירה. הפינה היא אזור מאוד לא נגיש ואף לעיתים מבוזבז. לכן כדי להפוך את האזור הזה למנוצל ונגיש בצורה טובה אנו ממליצים על פתרונות הלאמנס/ מגייק קורנר המאפשר לאחסון נגיש ונוח אך מנצל כ-70% מהארון. על מנת לנצל 100% מהארון ניתן לשים מדף קבוע אך החיסרון הגדול בזה הוא הגישה הלא נוחה לחפצים המאוחסנים (מה שיוצר אי סדר בארון וקושי גדול בנגישות).

תאורה נכונה

לעיתים אנו מזניחים את עניין נושא התאורה במטבח אך נושא זה חשוב. התאורה במטבח מדגישה את יופי הרהיט, מעניקה אווירה נעימה ונותנת פתרונות להארת משטחי עבודה וארונות חשוכים.

הכירו את סוגי הדלתות

בואו לגלות את סוגי החומרים מהם חזיתות המטבח מיוצרות.

מוכנים לפגישה?

כל מה שאתם צריכים לדעת לפני הפגישה הראשונה שלכם…