פרזול

פרזול הוא אולי הדבר הכי חשוב שצריך לקחת בחשבון במטבח שלכם. הפרזול הוא חלק מבסיס המטבח. אמנם זהו תחום שממעיטים להתעסק בו אך חשוב להחליט נכון ולרכוש ידע מוקדם בנושא. פרזול איכותי וטוב הוא שהופך מטבח פשוט ורגיל למטבח מקצועי ונוח בצורה יוצאת דופן.

מה זה בעצם?

פרזול מאפשר לרהיטים להיפתח ולהיסגר. כלומר, ללא פרזול, כל רהיט הוא לא יותר מסתם קופסת עץ. מכאן ההשפעה הגדולה של רמת הפרזול על כל מגירה או ארון. לאור זאת, חשוב לתת את הדעת בנושא הפרזול ולהיות מעורבים בבחירת הפרזול וזאת בכדי שתקבלו את הפרזול המתאים לצרכים שלכם. מפאת השימוש היומיומי במוצרי הפרזול חשוב שיהיה איכותי וטוב.

פרזול איכותי מרגישים ולפעמים אף שומעים, בכל פעם שפותחים ארון או מגירה. פרזול איכותי משפיע ישירות על קלות ההפעלה ועל הנוחות. מעבר לכך, פרזול איכותי שומר על אורך חייו ועמידותו של המטבח.

מגירות

זה אולי אחד מפתרונות הפרזול הטובים ביותר. פתרונות הפירזול במגירות עושות את הסגירה והפתיחה קלות מתמיד. כיום עם טכנולוגיה מתקדמת תנועת המגירה הינה חלקה ושקטה במיוחד. המסילה מאפשרת פתיחה של המגירה באופן מלא – לגישה נוחה לחלקה האחורי של המגירה.
אנו עובדים בשיתוף חברת Blum העולמית. המציעה את מגירת הלגראבוקס (LEGRABOX) מכל הסוגים – למגירה מערכת טריקה שקטה המתאימה את עצמה למשקל המגירה ובכך המגירה נסגרת בצורה חלקה ושקטה במיוחד. בנוסף, יש גם אופציית פתיחה חשמלית (עלות מגירה כזו גבוהה יותר).

ייחודה של מגירת הלגראבוקס

המגירה מאופיינת בקו עיצוב דק עם דפנות מתכת דקות במיוחד (12.8 מ"מ) המאפשרות ניצול גדול יותר של שטח המגירה. ניתן לעצב את דופן המגירה בזכוכית (דגם FREE) או במתכת (דגם PURE); הדופן מעוצבת בצורה ישרה ואסטטית המעניק מראה נקי ואחיד.

המגירות מיוצרות בטכנולוגיה חדשנית המאפשרת נסיעה חלקה ושקטה על המסילה של המגירה. יחד עם זאת ישנה טריקה שקטה – בלומושן, העומדת בכל משקל. המגירה יכולה לשאת משקלים  של 40-70 ק"ג ללא שום קושי בפתיחתה וסגירתה או באורך חייה. בבדיקות שנערכו הגיעו לתקן של 100,000 פתיחות וסגירות. נוסף על כך, מגירת הלגראבוקס כוללת טכנולוגיית פתיחה בנגיעה דבר המעניק מראה נקי ומודרני וללא ידיות.

צירים

צירי דלתות המטבח מהווים חלק משמעותי בשימוש שלנו במטבח. הודות לטכנולוגיה המתקדמת, צירי הדלתות עברו שינויים רבים במהלך השנים האחרונות, מצירים פשוטים שכל מטרתם הייתה להחזיק את הדלת ולאפשר פתיחה, לציר מחומר עמיד וחזק בעל פתיחה קלה וסגירה שקטה, ופתיחה רחבה של עד 170° ועוד. בנוסף, בארונות עם מגירות (מזווה) יש צירים מיוחדים שבזכות הפתיחה הרחבה שלהם  (פתיחה של עד 155°), אין צורך בהרחקת המגירה מדופן הארון והודות לכך שטח האחסון מנוצל בצורה מקסימלית. אנו עובדים בשיתוף Blum העולמית. המייצרת צירי ״קליפ-טופ״ – צירים בעלי עמידות גבוהה לאורך זמן. בבדיקות שערכה החברה, הגיעו לתוצאות של 200,000 פתיחות וסגירות.

קלפות אוונטוס (Aventos)

קלפה היא למעשה ארון עליון בעל פתיחה מעלה המעניק פתיחה ונגישות קלה ונוחה. בזכות הפרזול המתקדם והבלומושן (טריקה שקטה מבית בלום) קלפת הדלת נפתחת בקלות ללא מאמץ לא משנה עד כמה הארון כבד. לקלפות מגוון עיצובים שונים ואופציית של שילוב טכנולוגיית פתיחה: סרבו-דרייב (servo drive  – פתיחה חשמלית).
ישנם ארבע סוגי קלפות. כולן טובות אך משמשות אותנו בתנאים שונים לפי הצורך ועל כן חשוב לדעת מה מתאים עבורכם.
(כמובן שעל זה המומחים שלנו ישמחו לייעץ לכם)

קלפה אופקית  HK

קלפה זו מאפשרת פתיחה אופקית של הדלת. בד"כ משתמשים בקלפה זו בארונות הסמוכים לתקרה או בארון בעל שטח אחסון קטן.

קלפה כפולה HF 

קלפה זו היא במקום שתי קלפות HK כלומר, בהרמת קלפה HF אנו למעשה מרימים שתי דלתות. קלפה זו נועדה למקרים בהם יש ארונות גבוהים. בנוסף, קלפה זו מאפשרת ניצול רחב יותר של שטח המטבח.

קלפה מקבילה HL

קלפה זו מאפשרת פתיחה אנכית של הדלת. בד"כ משתמשים בקלפה זו לאחסון דברים הנמצאים בגובה העיניים (כגון מיקרוגל, מיקסר, מכונת קפה ועוד). נוח להציב קלפה זו מעל משטח עבודה וכך פתיחת הדלת לא מפריעה לשטף העבודה במטבח.

קלפה מעל ומעבר HS

קלפה זו מאפשרת פתיחה חצי אופקית של הדלת. בד"כ משתמשים בקלפה זו במקרה ויש שטח קטן יחסית בין התקרה לארון. בנוסף, קלפה זו מאפשרת פתיחה גדולה יותר מה שמעניק גישה לשטח נוסף בארון.

פתרונות לארון פינה

כמעט בכל מטבח יש בעיה עם הארון הפינתי ובעיקר בנגישות אליו. הנגישות לפינה זו מאוד מוגבלת, לכן צריך פתרון פונקציונאלי עבורה ובטח בגלל האחסון הפוטנציאלי שיש בה שלא כדאי להפסיד.

אז מה עושים עם הפינה?

הודות לחדשנות בעולם הפרזול, כיום ישנם מגוון פתרונות לפינת המטבח אשר הופכים את שטח הפינה למנוצל בצורה המקסימלית ביותר עם נגישות קלה ללא מאמץ. חברתנו ממליצה על שני פרזולים לארון פינה:  ה – ״לה מאנס״ וְה – ״מג’יק קורנר״. כאשר פותחים את הדלת, המדפים מסתובבים ויוצאים כלפי חוץ והמדפים האחוריים נעים לפתח הארון ובכך ניתן לגשת בנוחות לפרטי האחסון.
מתקן זה הוא מורכב ממדפים מסתובבים היוצאים החוצה במלואם ובכך ניתן לגשת בנוחות לפרטי האחסון.

 

ארון תריס

ארון התריס משמש לפריטים הנמצאים במיקום גובה השיש ומעלה. התריס עשוי מאלומיניום בעיצוב נקי וחדשני. את האלומיניום ניתן לצבוע בצבעים רבים ועיצובים שונים ואינסופיים. עיקר שימוש ארון התריס הוא לפריטים בשימוש תכוף (מעבד מזון, מיקסר וכו)התריס מאוד פרקטי בעיקר כי לא צריך להתכופף להוציא מכשיר חשמל מהמגירה, אלה לפתוח את התריס למשוך את המוצר החשמלי, להפעילו, ובסיום לדחוף חזרה לתוך התריס.