טיפים

ועצות שימושיות

ניסינו לרכז עבורכם מידע שימושי שיעזור לכם לקבל החלטה מושכלת ונבונה שתתאים לרצונות ולצרכים שלכם.

מחשבה לפני מעשה

כמו כל דבר בחיים, מומלץ לחשוב לפני שמקבלים החלטות נוקבות בעיקר כשמדובר במטבח החדש שלכם. עצתנו לכם היא להיות עם ראש פתוח לשמוע רעיונות לראות דוגמאות להתייעץ עם צוות המומחים וכמובן שלא להתבייש לשאול שאלות. לבסוף, עליכם להחליט על פי הטעם האישי שלכם, הנתונים של הבית וכמובן התקציב על מטבח החלומות שלכם.

 

תאורה נכונה

כידוע המטבח מהווה את אזור הבישול של הבית וככזה הינו מצריך תאורה שתאיר את משטחי העבודה. היום בעידן שבו התאורה יכולה להגיע כמעט בכל צורה וצבע, האפשרויות הן בלתי נגמרות. לכן, חשוב לקחת בחשבון רכיב זה ולהתייעץ עם המומחים שלנו.

 

זה לא רק הגיל

מטבח אמור לשרת אתכם ולא להפך. שיוצאים מנקודת הנחה כזו מבינים שיש צורך לעשות התאמה של המטבח למשתמשים שלו; זה יכול להיות גובה המטבח – הרי לא כולנו באותו הגובה, התחשבות בגיל המשתמשים – הרי מטבח לזוג צעיר אמור לעשות התאמות אחרות לעיתים מול מטבח שמיועד לאנשים מבוגרים שלהם לפעמים יש צרכים אחרים.

 

משטחי עבודה

לרוב אנשים לא מתלוננים על כך שיש להם שטח עבודה גדול מידי. אך, אם שטח העבודה קטן מידי הבעיות מתחילות לצוץ.  שטחי העבודה הינם מגוונים ויכולים להיות מעץ, שיש, נירוסטה או שילוב שלהם. 

 

להיות בטוח

חשוב מאוד לשים לב לעניין הבטיחות והנוחות. מסתבר שהם הולכים יחד. החל מצורת המטבח, סידורי הגבהים של הדברים ונוחות השימוש במשטחי העבודה ובמוצרי החשמל. כזו שלא תבוא על חשבון המראה.

 

אווירה

כאן נתייחס לשני דברים עיקריים. הראשון הוא קולט אדים שיחסוך לכם המון עבודה בניקוי שמן שנדבק (הקולט לא סופח את הרייח) והשני הוא פח האשפה – וכאן מדובר על פחים שיכולים להיות מוסווים וגם אפשרות ליצירת משטח עבודה עם פתח לסילוק ישירות ממשטח העבודה אל הפח ללא צורך בפתיחת דלת.

אביזרי חשמל

מטבח כמובן מכיל מוצרי חשמל נלווים (מקרר, תנור, טוסטר, מיקרו, מכונת קפה ועוד), רצוי לקחת בחשבון את כל המוצרים והספק הכוח שלהם, לחשוב על אזורים חמים וקרים, שתיהיה כמובן אפשרות נוחה ותקינה מבחינת החוק להתחבר אל הגז ועוד. וכל זאת בכדי שלא נגיע למצב שחיבור אביזר כלשהוא יפגע בעיצוב או לא יתאפשר (לדוגמה – טוסטר לא שמים בתוך ארון עץ)

 

שטחי אחסון

מטבח מעבר להיותו אזור הבישול של הבית, הוא גם המזווה של האוכל, מוצרי החשמל והכלים. רצוי שבתכנון ניקח גם בחשבון את אביזרי החשמל – מיקומם במקום נכון וחכם. הפרדה בין אזורים חמים לאזורים קרים, נוחות שימוש וכמובן אסטטיות.